513 546 286 biuro@sushipasta.pl

Kuchnia japońska - sushi w Szczecinie na Prawobrzeżu

Kuchnia japońska podbija serca wszystkich, gdziekolwiek się pojawia. Mało tego, jest to sztuka kulinarna, która poświęca wiele uwagi używanym w niej produktom i sposobom wykonania potraw. Japończycy, będący tradycyjnie rolnikami i rybakami, niemal od zawsze żywili się fermentowanymi warzywami oraz rybami, przez co kuchnia japońska cechuje się niezwykłą prostotą. Oprócz swojej prostoty bazuje się także na pięknym wyeksponowaniu użytych produktów, co nadaje jej wiele elegancji.

Najwyższa jakość składników do sushi w restauracji w Szczecinie i w dostawie!

Japońskie sushi, dzięki swojemu bogactwu smaków zrzesza coraz to więcej osób również w Polsce. Nic więc dziwnego, że w wielu polskich miastach co chwila pojawiają się nowe bary z sushi oraz restauracje orientalne. Przykładowo restauracje sushi w Szczecinie nie są już żadną nowością. Najlepsze sushi w Szczecinie z dostawą na Stare Miasto i Prawobrzeże jest w Twoim zasięgu, abyś mógł poznać bogactwo orientalnych smaków..

Sushi&Pasta, czyli szczeciński sushi bar z najlepszym sushi na Starym Mieście i Prawobrzeżu

Sztuka kulinarna Japonii posiada wiele typowych dań, ale najważniejszym składnikiem zdecydowanej ich większości jest ryż. W przypadku sushi, ryż to naprawdę kluczowy składnik, wiążący całą potrawę. Kolejnym podstawowym elementem tego dania jest ocet ryżowy służący zakwaszeniu.

Sushi możemy spotkać w wielu jego formach – maki, nigiri, itp. To właśnie Sushi&Pasta, czyli restauracja włoska oraz sushi bar w Szczecinie serwuje klientom tak różnorodne warianty sushi, aby każdy odnalazł to, co najbardziej trafia w jego gusta.

Szczecińskie sushi oraz jego rodzaje

Nigiri jest to elementarna i najbardziej typowa odmiana sushi ułożona w zaokrąglone, ale nieco podłużne kawałki. Oprócz oczywistego dodatku ryżu z octem, znajduje się tam także fragment ryby lub owoce morza. Dla wzmocnienia smaku nigiri podawane jest z chrzanem wasabi.

Z kolei w przypadku maki, ryż owinięty jest sprasowaną algą morską zwaną nori, a w jego wnętrzu oprócz owoców morza można znaleźć także takie warzywa jak ogórek czy bambus. Maki różni się jednak zawartością wnętrza w zależności od swojego podrodzaju. Wszystkie te odmiany i wiele innych smaków znaleźć możesz w menu restauracji z sushi i kuchnią włoską w Szczecinie – Sushi&Pasta.

Godziny otwarcia restauracji włoskiej i sushi baru w Szczecinie

Restauracja

NIEDZIELA - CZWARTEK
12:00 – 22:00

PIĄTEK - SOBOTA
12:00 – 23:00

ul. Zbożowa 4
70-653 Szczecin

Mapa dojazdu i lokalizacja włoskiej restauracji i sushi bar w Szczecinie na Prawobrzeżu