513 546 286 biuro@sushipasta.pl

Kuchnia włoska w Sushi&Pasta, czyli świetna włoska restauracja w Szczecinie

Pierwsze skojarzenie, które pojawia się w naszych myślach po usłyszeniu słowa Włochy to zapewne w większości przypadków typowa dla tego kraju kuchnia pełna dań z makaronu, sera i oliwy. Włoska gastronomia to przede wszystkim wiele warzyw, owoców, mięsa, makaronu i chleba, czyli prawdziwe bogactwo smaków, dzięki któremu istnieje na świecie tak wielu fanów tego jedzenia. Sushi&Pasta, czyli włoska restauracja z sushi barem w Szczecinie także do nich należy, przez co zawsze dba o odpowiednie przygotowanie potraw i tym samym zadowolenie klienta.

Wykwintne dania kuchni włoskiej w szczecińskiej restauracji na Starym Mieście i Prawobrzeżu

Dania na północy Włoch to w szczególności zupy, ugotowany makaron i mięso z dodatkiem wina i masła. Do typowych dań północy należy także risotto, które można znaleźć w menu Sushi&Pasta z dodatkiem krewetek, cukinii oraz sosu cytrynowego.

Kuchnia włoska w Szczecinie a dania regionalne we Włoszech

Południe Włoch to natomiast prostsze potrawy bazujące na oliwie z oliwek i warzywach. Słynna pizza i różnego rodzaju dania makaronowe to właśnie dobytek południa. Restauracja włoska ze Szczecina Sushi&Pasta na Prawobrzeżu łączy w sobie najlepsze potrawy obu tych regionów. W przypadku makaronu Włochy szczycą się nieporównywalną z żadnym innym krajem ilością jego wariantów.

Oprócz dobrze znanego w Polsce długiego makaronu spaghetti, istnieje także między innymi rigatoni w formie szerokich rurek często łączonych z sosami pomidorowymi, czy też penne będący zwykle dodatkiem do pesto lub owoców morza.

Sushi&Pasta – restauracja włoska w Szczecinie, która zagwarantuje autentyczność potraw

Kuchnia włoska, tak popularna w każdym zakątku świata posiada swoje zasady, którymi każda restauracja próbującą zachować wiarygodność i autentyczność potraw powinna się kierować. Przykładem zachowania wiarygodności jest większa ilość dań makaronowych w ofercie niż przykładowo jedynie spaghetti.

Jeśli masz ochotę na prawdziwie włoskie dania skupiające w sobie wszystko to, co najlepsze z kuchni tego regionu, spróbuj potraw oferowanych przez Sushi&Pasta. Głębia smaku oraz szeroki wybór to rzeczy, które sprawią, że poczujesz się niemal jak we Włoszech.

Godziny otwarcia restauracji włoskiej i sushi baru w Szczecinie

Restauracja

NIEDZIELA - CZWARTEK
12:00 – 22:00

PIĄTEK - SOBOTA
12:00 – 23:00

ul. Zbożowa 4
70-653 Szczecin

Mapa dojazdu i lokalizacja włoskiej restauracji i sushi bar w Szczecinie na Prawobrzeżu